Ob dnevu slovenske hrane, ki ga že od leta 2012 praznujemo vsak tretji petek v novembru, smo na šoli tudi letos organizirali Tradicionalni slovenski zajtrk, ki letos praznuje že trinajsto obletnico.

Letošnji Tradicionalni slovenski zajtrk je potekal pod sloganom »Kruh za zajtrk – super dan!«. Poleg masla, mleka, medu in jabolka ali drugega slovenskega sadja je namreč ena od sestavin tradicionalnega slovenskega zajtrka ravno kruh. Na letošnjem tematskem plakatu je ilustracija Bogata in uboga sestra, ki jo je ustvarila ilustratorka Ančka Gošnik Godec na temo istoimenske pravljice. Gospa je letos praznovala že 96. rojstni dan. Pravljici lahko tudi prisluhnete, če kliknete na povezavo.

Preden smo se posedli k zajtrku, nas je nagovorila vodja šolske prehrane Aleksandra Iskra Boštjančič, otroški pevski zbor nam je zapel pesem Leti moja čebelica, potem pa smo lahko segli po dobrotah ekološke kmetije Mahne s Tater. Res smo lahko hvaležni, da tako blizu nas pripravljajo zdravo in okusno hrano.

(Visited 77 times, 1 visits today)