Ob letošnjem dnevu Zemlje smo na šoli organizirali tehniški dan, namenjen ponovni uporabi. Začelo se je z izmenjevalnico oblačil, na kateri smo si mali in veliki osvežili garderobo. Zatem smo se razdelili v skupine in razmišljali o sodobnem načinu življenja, predvsem v povezavi s plastiko, ki se na našem planetu kaže kot vse bolj pereča težava. Ker nočemo samo tarnati, ampak želimo tudi iskati rešitve, smo pripravili tri delavnice ponovne uporabe. Najmlajši so izdelovali peresnice iz odpadnih plastenk, malo starejši so iz ostankov tekstila šivali torbice, v katere bodo lahko spravili ostanke malice, najstarejši pa so zavihali rokave, naredili česnove krutone in ocvrli okusne šnite oziroma frite, s katerimi smo se lahko posladkali vsi na šoli. Včasih se zdi nemogoče, a mi vemo, da se da.