Učenci od 1. do 3. razreda smo se v okviru športnega dnev podali na pohod do Tater. Hitro smo premagovali kilometre ter strme klance, še posebej smo bili previdni ob delavcih in strojih, ki so prekopali del cestišča na naši poti.

Na Tatrah so nas lepo sprejeli na ekološki kmetiji Mahne. Najprej so nas postregli s še toplimi, pravkar pečenimi mafini in čajem. Nato so nam razkazali kmetijo in nam razložili, kako deluje ekološka kmetija. Ogledali smo si krave, sirarno, izvedeli, kako izdelujejo sir, ki smo ga dobili tudi v pokušino. Staršem našega prvošolca Tineta se iskreno zahvaljujemo za gostoljubnost. Če vas zanima kaj več o delovanju kmetije, lahko obiščete njihovo spletno stran.

Nazaj grede smo se ustavili še na Rjavčah, kjer so nam drugošolka Lara in njeni stari starši pokazali prikupne koze in kokoši različnih pasem. Tudi njim se zahvaljujemo za sprejem in prijetno druženje.

Utrujeni, a zadovoljni smo se vrnili v šolo, saj smo preživeli lep dan.

(Visited 101 times, 1 visits today)