Drugi decembrski teden smo začeli z obiskom Ljubljane. V ponedeljek, 11. decembra 2023, smo se usedli na avtobus in krenili proti prestolnici.

Parkirali smo pred Kinodvorom, kjer nas je čakal ogled lutkovnega animiranega filma o prijateljstvu in domišljiji, o svetlobi in temi ter o tem, kako je biti drugačen. Mlajši učenci so se lahko prepustili zgodbi, starejši pa so poleg zanimive pripovedi o iskrenem prijateljstvu občudovali dovršeno tehniko stop animacije, s katero so se že večkrat srečali na tehniških dnevih in pri filmski vzgoji v šoli.

Po projekciji smo se sprehodili čez središče glavnega mesta, se fotografirali pred bogato okrašeno jelko, po kateri je baje speljanih celih deset kilometrov lučk.

Z roba Kongresnega trga pa se nam je že smejala Hiša iluzij in nas vabila, da vstopimo in postavimo svoje čute na preizkušnjo. Za njenimi vrati ni nič več tako, kot se zdi. Zabavno in poučno, o čemer pričajo tudi fotografije.

Foto: Kinodvor, MB

(Visited 131 times, 1 visits today)