V ponedeljek, 23. septembra 2024,smo se po odmoru zbrali v šolski jedilnici in prisluhnili "našemu" policistuAleksandru Bergoču, ki je spregovoril o nasilju nad vrstniki. To ima lahko najrazličnejše oblike in se lahko pojavlja povsod, v šoli, doma, predvsem pa na spletu.

Predstavil je oblike nasilja in nas opremil z nasveti, kaj lahko storimo, če postanemo žrtve takšne ali drugačne oblike nasilja. Pri tem je še posebej poudaril, da smo za preprečevanje vsakršnih oblik nasilja odgovorni vsi in si ne smemo zatiskati oči pred njim.

Za obisk se mu zahvaljujemo, saj je še kako pomembno, da tudi slovenska policija skrbi, da smo opremljeni z ustreznimi znanji za mirno in zadovoljno preživljanje otroških dni.

Več na spletnih naslovih:
- Policija za otroke in najstnike
- Medvrstniško spletno nasilje
- Spletno nasilje in spolne zlorabe otrokna internetu
- Medvrstniško nasilje, informacije za starše

Foto: KU, www.policija.si