V 3. in 4. razredu smo spoznavali kamišibaj. To je oblika japonskega uličnega pripovedovanja zgodb, ki je bilo zelo priljubljeno v 30. letih prejšnjega stoletja.  Kamišibaj ima najzgodnejši izvor v japonskih budistinčnih templjih, kjer so budistični menihi od 8. stoletja naprej uporabljali emakimono (zvitke slik) kot slikovni pripomoček za pripovedovanje zgodovine samostanov.

Vanessa, Tian in Maja so izdelale kamišibaj, s katerim so predstavili galska junaka Ateriksa in Obeliksa. Napisali so celotno besedilo. Tian je poskrbel za risbe, Vanessa in Maja pa za pravo podobno kamišibaja.

Tjaž je predstavil Malega povodnega moža, lepo je povedal, slike so bile tudi lepe. Zaradi bolezni Lara žal ni bila prisotna. Aljaž in Alex sta z zanimivimi slikami in čudovitozgodbo predstavila Janka in Metko. Tilen, Nik in Anže so na kratko predstavili jedilnik. Nazadnje je Tjaž predstavil školjke, ki jih je nabral na morju na Krku.

Besedilo: učenci 3. in 4. razreda

Foto: SA

(Visited 44 times, 1 visits today)